istván_optimized.png

Szentpéterúr egy kis lélekszámú község Zala megye keleti részén, erdős, dombos vidéken. A Szentpéterúri Általános Iskola községünk központjában található. Nyolc osztályos, egysoros általános iskolai képzést folytatunk, és minden diákunknak biztosítjuk a tanulószobai foglalkozást.

Az épület felújításra szorul, mely munkálatok a 2015-ös mosdófelújítással elkezdődtek, s a 2018-as tetőfelújítással folytatódtak. A falakon belül korszerű eszközökkel végezzük az oktató munkát. Vannak digitális tábláink, projektoraink, s tanulói laptopokkal biztosítjuk a digitális kompetencia fejlesztését. Oktatási segédeszközeink – a pályázatoknak köszönhetően – ellensúlyozzák az épület okozta nehézségeket.

Intézményünk nevelőtestülete többségében változásokra nyitott, innovatív szemléletű pedagógusokból áll. A 2013. szeptember 1-jével bevezetett pedagógus- életpályamodellel szemben támasztott kezdeti ellenállás – felső vezetői példát követve - hamar átértékelődött. Mára már 6 fő levizsgázott, s jelenleg 1 fő minősítése van folyamatban. Tehát a tantestület kb. 40%-a vállalta az előmeneteli rendszerben való megmérettetést.

Fontosnak tartjuk az esélyegyenlőség biztosítását minden tanuló számára – különös figyelmet fordítva a hátrányoshelyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű, illetve a sajátos nevelési igényű gyermekekre. Munkánk egyfajta misszió a társadalmi integráció érdekében. Elsősorban a nevelésre, a hátránykompenzációra, az esélyegyenlőség kialakítására fókuszálunk. Ebben nyújt segítséget a kompetenciaalapú oktatás, és az integrált nevelési program módszertana, szemlélete.
Kevés az olyan általános iskola, ahol a személyi és tárgyi feltételek egyaránt adottak az SNI-s tanulók habilitációs és rehabilitációs gondozásához. E tekintetben a környékbeli iskolák közül egyedülálló helyzetben vagyunk. A beszédhibás gyerekekkel az utazó logopédus hetente egyszer foglalkozik. A felzárkóztató, fejlesztő munkát a szakszolgálat pszichológusa szintén havi rendszerességgel segíti.

Valamennyi kollégával együtt azon dolgozunk, hogy nevelő-oktató munkánk a gyermekek legjobb fejlődését szolgálja.