Szentpéterúri gyerekek betlehemes játéka a lappföldi Mikulásnak

Immár 21. alkalommal került megrendezésre a Nemzetközi betlehemes Találkozó Debrecenben 2011. december 9 és 12 között.

Idén is nagy megtiszteltetés érte a Szentpéterúri Általános Iskola tanulóit, az előző évekhez hasonlóan, hiszen elfogadták az iskola pályázatát a színvonalas mezőnyt felvonultató találkozóra. Ennek köszönhetően december 9.-én útnak indultunk, hogy gyermekeink bemutathassák hagyományőrző betlehemes játékukat. Útközben lehetőségünk nyílt megmutatni tudásunkat a budapesti Tomori Pál Általános Iskolában is, ahol nagy érdeklődéssel és szeretettel fogadtak bennünket. Ezt követően a délutáni órákban megérkeztünk Debrecenbe, ott a művelődési központ nagytermében regisztráltuk csapatunkat, majd részt vettünk a megnyitón, ahol friss pogácsával és meleg teával fogadtak minket.

Másnap reggel 9 órától délutánig folyamatosan léptek fel a Kárpát-medence különböző tájáról érkező csapatok a művelődési ház színpadán. A nagy érdeklődésnek köszönhetően kivetítőn is figyelemmel kísérhették az előadásokat a rendezvényre ellátogatók. Örömteli hír fogadta utolsó fellépőként gyermekeinket, hogy az igazi lappföldi mikulásnak mutathatták be betlehemes játékukat a város főterén, amelyre hagyományőrző felvonulás keretében érkeztünk meg. A nagytemplom előtt felállított színpadon fellépő gyerekek játékára a nagy hideg ellenére is népes közönség volt kíváncsi , akik sok ajándék után rohangáló debreceni figyelmét hívták fel a karácsony igazi üzenetére.

Fellépésünket követően meghívott előadók szórakoztatták késő este a résztvevőket. Ezzel párhuzamosan lehetőség nyílt a csoportok tagjainak egy kötetlen beszélgetésre, ahol mindenki megoszthatta tapasztalatait és élményeit másokkal.

A nap zárásaként a nagyszínpadon este 9 órakor a csoportvezetők felvonultak egy közös fotó erejéig. A rendezők mindenkinek apró ajándékokkal és emléklappal kedveskedtek.

Másnap kissé fáradtan, de élményekkel és barátságokkal gazdagodva érkeztünk haza. A gyerekek nagyon jól érezték magukat és örültek, hogy részt vehettek egy ilyen színvonalas rendezvényen.