A holokauszt áldozatainak emléknapja

IMG_3276m_4.jpg

Szentpéterúron az általános iskola szervezésében, a zsidó hitközség vezetőinek részvételével, megemlékezést tartottunk a holokauszt áldozatainak emléknapja alkalmából.

Április 16- án 14:00 órától Siklósi Vilmos tartott interaktív előadást a helyi iskolásoknak. A hitközség delegációjában voltak olyanok is, akik túlélték a haláltáborokat és elmesélték saját történetüket. 15:00 órától a zsidó temetőben lévő emlékműnél az iskola diákjai Radnóti Miklós verseiből összeállított műsort adtak elő, majd elhelyezték a megemlékezés köveit az emlékműnél, majd az iskola és az önkormányzat képviselői koszorút helyeztek el ott. A sírkertben olajfát ültettünk, miközben élő hegedűszó mellett elénekeltük a Himnuszokat, melyeknek hangszeres kíséretébe az iskolás gyerekek is bekapcsolódtak. A szereplő diákok sárga csillagot viseltek szolidaritásból, az elhurcoltakra emlékezve.