TÁMOP 3.1.4 projekt eredményei

UMFT logo

Pedagógiai innováció Szentpéterúron
Szentpéterúr Község Önkormányzata az általa fenntartott két oktatási intézményében
a helyi oktatás - nevelés megújítása, korszerűsítése érdekében a következő eredményeket érte el
a TÁMOP-3.1.4/08/2-2009-0140 számú projektje keretében.

A helyi iskola és óvoda pedagógusai ebben a tanévben összesen 62 tanúsítványt szereztek az új tanulásszervezési eljárások, kompetencia alapú oktatás témában szervezett  képzéseken.
Az iskolai osztályokban, óvodai csoportokban megvalósult a választott kompetenciaterületek implementációja.
A szakmai munkát mentor – szaktanácsadók segítették.
A választott kompetencia területek tanóráinak 25%-án infokommunikációs technológiát alkalmaztak a nevelők.
Elkezdődött a digitális tananyagok alkalmazása.
Bevezetésre került az Integrált Pedagógiai Rendszer keretén belül a képességkibontakoztató felkészítés.
A helyi pedagógusok a megszerzett ismereteiket alkalmazva szakmai innovációkat valósítottak meg.
Bevezetésre került a projektoktatás és a moduláris oktatás.
A tanulók témaheteken és erdei iskolai programban vettek részt.
Új eszközöket szereztek be, amelyek alkalmasak a kompetencia alapú oktatás meggyökereztetésére.
Más intézmények jól bevált gyakorlatából is adaptáltak a szentpéterúri intézmények.
Átdolgozásra kerültek a helyi pedagógiai programok.
A projekt megvalósulásával valóban új alapokra helyeződhet a szentpéterúri közoktatás, amire igen nagy szükség is van, hiszen a helyi intézmények rendkívül magas arányban nevelnek halmozottan hátrányos helyzetű gyermekeket.